ΦΙΛΟΣΟΦΙΚΗ ΣΧΟΛΗ

Ανακοινώσεις, 29/03/2024
Περισσότερες ανακοινώσεις

23η ΑΠΟΝΟΜΗ ΒΡΑΒΕΙΟΥ «ΜΕΝΕΛΑΟΣ ΠΑΡΛΑΜΑΣ» ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΩΝ

Οι μεταπτυχιακοί/διδακτορικοί φοιτητές της Φιλοσοφικής Σχολής που βραβεύονται για τις εργασίες τους στο πλαίσιο της 23ης απονομής του Βραβείου «ΜΕΝΕΛΑΟΣ ΠΑΡΛΑΜΑΣ» είναι οι εξής:

1. Γεωργία Χουστουλάκη για την εργασία με τίτλο «Kατασκευάζοντας τον συκοφάντη: Η περίπτωση του Θεοκρίνη»
  2. Εβίτα Δανδάλη για την εργασία με τίτλο «Χωρικές όψεις της μετάβασης από τον βενετικό στον οθωμανικό Χάνδακα τον 17ο αιώνα».
Εύφημος μνεία δίνεται στις/στους εξής φοιτήτριες/φοιτητές για τις μεταπτυχιακές/διδακτορικές εργασίες:

1. Ειρήνη Σταγκουράκη για την εργασία με τίτλο "Plutarch’s Life of Demetrius Poliorcetes: Visualization of digital data (sociogram) and interpretation"
  2. Αριστέα Γρατσέα για την εργασία με τίτλο «Τα πληρώματα στα βενετικά κρητικά πλοία»
  3. Νίκο Καστρινάκη για την εργασία με τίτλο «Όψεις ιδεολογίας στον θρησκευτικό τύπο. Η περίπτωση της εφημερίδας "Λόγος" (1880-1885)»

Λόγω των συνθηκών δεν είναι γνωστό ακόμα πότε θα πραγματοποιηθεί η απονομή των βραβείων και των ευφήμων μνειών.

Πανεπιστημιούπολη Γάλλου, TK 74100, Ρέθυμνο, Κρήτη
28310 77780-81